18.10.2021

Урочистості до 80-річчя початку Другої світової війни заплановані на 23 серпня, 1 та 17 вересня

Урочистості до 80-річчя початку Другої світової війни заплановані на 23 серпня, 1 та 17 вересня

Урочисті заходи до 80-річчя початку Другої світової війни заплановані на 23 серпня, а також на 1 та 17 вересня.

Про це у вівторок, 19 березня, повідомив віце-міністр культури Ярослав Селлін, передає Польське радіо.

За його словами, ключовими будуть заходи 1 вересня, коли до Польщі приїдуть «важливі постаті зі світу».

Урочистості відбудуться також 17 серпня, коли, як сказав польський віце-міністр культури, «ми отримали удар у 1939 році» та 23 серпня, тобто в Європейський день пам’яті тоталітарних режимів. «Ми хочемо спільно з державами, котрі постраждали унаслідок Пакту Молотова-Ріббентропа, вшанувати ці роковини», — наголосив Селлін.

«У всі ці дні будуть організовані заходи в Ґданську, а також в інших містах, а отже ми старанно до цього готуємося. (…) Призначено спеціального уповноваженого міністра культури з питань урочистостей до 80-річчя початку ІІ Світової війни», — зазначив Селлін.

Президент Польщі Анджей Дуда надіслав запрошення лідерам країн Європейського Союзу, НАТО, Східного партнерства та генеральному секретарю ООН на вересневі урочисті заходи до 80-річчя вибуху Другої світової війни. Про це у середу повідомив голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський.

«Президент надіслав запрошення на урочисті заходи, пов’язані з відзначенням 80-річчя вибуху ІІ Світової війни до Польщі на 1 вересня. Запрошення надіслані нашим найближчим союзникам, тобто лідерам країн НАТО, ЄС, країн Східного партнерства та генеральному секретарю ООН», — сказав Щерський.

Як додав політик, «заплановані окремі польсько-німецькі урочистості, в основному присвячені пам’яті мирних жертв війни, а також великі міжнародні урочистості, що відбудуться, найімовірніше, у Варшаві».

Нині Канцелярія президента Польщі чекає на підтвердження приїзду та представлення складу делегацій з окремих країн.

Нагадаємо, речник президента Анджея Дуди Блажей Спихальський в ефірі радіо RMF FM сказав, що «серед запрошених країн Росії немає».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *