24.10.2021

Що буде з Георгієм Габунія, який облаяв покійних батьків Путіна у прямому ефірі

За публічну образу президента Росії Володимира Путіна журналіст телеканалу “Руставі 2” Георгій Габунія практично ніяк не може бути покараний, він може виплатити штраф або публічно вибачитися лише в тому випадку, якщо “постраждала сторона” звернеться до суду за відшкодуванням моральної шкоди.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, проце розповів Sputnik Грузия  адвокат і правозахисник Гела Ніколаїшвілі.

Грузію вчора буквально підірвав недільний випуск програми “Постскриптум” – він почався з вступної промови ведучого, який у вкрай брудній формі образив президента Росії Володимира Путіна і його покійних батьків, використовуючи нецензурну лексику. Ведучий Георгій Габунія матюкався  чистою російською мовою в прямому ефірі близько півтори хвилини.

“Якщо таку лайку отримала конкретна людина, яка вважає себе через це ображеною, то вона може зажадати адміністративного покарання за завдану моральну шкоду або вибачення. Але, природно, Путін не буде скаржитися в суд через це. Тому якщо немає скарги, то і скарги цієї не існує”, – розповів Ніколаїшвілі.

При цьому адвокат зазначив, що, за законодавством Грузії, Габунія не може бути покараним за мат в прямому ефірі.

“Кримінальний кодекс не передбачає, що за висловлювання, тим більше журналіста, могли б пред’явити йому якесь звинувачення. Тут, швидше за все, моральна внутрішньотелевізійна відповідальність, внутрішньовідомче розслідування”, – зазначив правозахисник.

Тим часом у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким намагаються заборонити мат. Ініціатором проекту закону «Про протидію лихослів’ю» (про дематюкацію мови) виступила Ольга Богомолець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *