18.10.2021

Росія змінила тактику затримання суден у Азовському морі

Російська Федерація в Азовському морі змінила тактику і тепер затримує іноземні судна під час проходження Керченської протоки. Про це повідомило Укрінформ з посиланням на помічника голови Державної прикордонної служби Олега Слободяна.

«Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі… затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді складає до 3-х діб», – розповів Слободян.

За словами представника ДПСУ, через такі дії Україна втрачає свою економічну привабливість.

Слободян зазначив, що Росія порушує міжнародні договори, згідно з яким, Азовським морем вільно можуть користуватися як Україна, так і Росія.

При цьому, керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк вважає, що російська сторона створює проблеми в Азовському морі, щоб тиснути на Україну а питанні відновлення водопостачання в Крим.

Також відомо, що через затримки іноземні судна рідше заходять до портів Маріуполя та Бердянська, що створює проблеми для економіки цих міст.

Данилюк додав, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

Як повідомлялося, через дії Росії Україна втратила контроль над Азовським морем. Президент Петро Порошенко навіть заявив, що РФ може завдати удару по Маріупольському морському порту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *