18.10.2021

Поліція у Києві затримала посадовця за вимагання грошей у підприємця

Поліція Києва затримала держслужбовця, який в обмін на неправомірну винагороду пообіцяв керівнику товариства з обмеженою відповідальністю прискорити хід складання акту з позитивним рішенням, що дозволить безперешкодно завершити процес ліквідування підприємства. Правопорушника викрили в момент передачі 400 доларів та 500 євро.

Про це повідомила пресслужба поліції Києва.

«До столичної поліції звернувся представник юридичної особи із заявою про те, що працівник Державної фіскальної служби вимагає від нього гроші за певну послугу. Також заявник повідомив правоохоронцям час і місце, де має відбутися незаконна угода», – йдеться у повідомленні.

Як розповів заступник начальника відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління поліції Києва Сергій Кривун, у ході перевірки отриманої інформації поліцейські встановили, що для ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю керівник звернувся за консультацією до представника департаменту аудиту. Там йому надали роз’яснення, що необхідно подати пакет документів державному реєстратору, але спочатку треба отримати відповідний акт позапланової виїзної перевірки щодо дотримання вимог податкового законодавства.

«Саме під час розмови у посадовця виник злочинний умисел, спрямований на особисте протиправне збагачення. Він повідомив підприємцю, що може посприяти прискоренню в проведенні перевірки та з видачею акта без порушень вимог податкового законодавства. При цьому поставив перед представником фірми категоричну вимогу про необхідність передачі йому грошових коштів у сумі одна тисяча доларів США», – повідомив Сергій Ілліч.

Усвідомлюючи, що у разі невиконання протиправних вимог держслужбовця, заявник не зможе завершити процес ліквідації господарської діяльності, він змушений був погодитися. Однак, розуміючи незаконність зазначених вимог, а також те, що за надання неправомірної вигоди настає кримінальна відповідальність, чоловік звернувся із заявою до правоохоронних органів.

«Посадовця затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Це відбулося після того, як він отримав неправомірну вигоду. Під час обшуку під столом у його службовому кабінеті виявили та вилучили 400 доларів та 500 євро. А відтак своїми умисними діями працівник вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Затриманому загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна», – додав Сергій Кривун.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *