18.10.2021

Наступного року тарифи на воду для киян можуть зрости на 50%

Розрахунковий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення в 2019 році, за підрахунками «Київводоканалу», зміниться в середньому на 49,6% і становитиме 23,17 гривні.

Про це було заявлено на відкритому обговоренні пропозицій «Київводоканалу» щодо встановлення на 2019 рік тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

Так, у компанії відзначили, що розрахунок тарифів на 2019 рік виконано відповідно до вимог постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

«Перегляд зумовлений зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, розміру ренти, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів», – зазначила директор Департаменту економіки і фінансів Ірина Кирилюк.

Голова правління-генеральний директор «Київводоканалу» Дмитро Новицький в свою чергу підкреслив, що якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

«Підприємство втратить можливість реагувати на аварійно-відновлювальні роботи та в повному обсязі виконувати їх. Також великою проблемою є відтік кваліфікованих кадрів, і без збільшення тарифу ми і надалі будемо їх втрачати», – заявив він.

Новицький додав, що розрахунок тарифів будуть виносити на розгляд НКРЕКП тільки після того, як будуть розглянуті всі зауваження.

Наразі тариф для мешканців багатоповерхових будинків на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення становить 15,492 гривень.

Як повідомлялося раніше, весь Київ з 1 серпня може залишитися без гарячої води, а з початком опалювального сезону – і без тепла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *