18.10.2021

На руках в українців мільйон одиниць зброї – ЗМІ

Станом на сьогодні у громадян України на руках офіційно зареєстровано близько одного мільйона одиниць вогнепальної зброї.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на Національну поліцію України.

Зазначається, що тенденція до зростання кількості довгоствольної зброї намітилася ще в 2013 році, тоді зареєстрували близько 830 тис. одиниць. Однак уже за три роки ця цифра перевищила 920 тис. одиниць. У 2018-му офіційна статистика – понад 890 тис. одиниць.

Утім, фактична кількість зброї на руках українців може бути більшою.

Так, за підрахунками «Української асоціації власників зброї» (УАВЗ), громадяни щорічно купують 70-100 тис. одиниць зброї. На думку глава наглядової ради УАВЗ Георгія Учайкіна, всього на руках українців може перебувати до 5 млн одиниць зброї.

А за даними американської аналітичної компанії Small Arms Survey, в Україні у 2017 році сумарно легальної та нелегальної зброї у населення було близько 4,4 млн одиниць.

Як відомо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков полюбляє роздаровувати зброю. За 2014-2015 роки глава МВС нагородив зброєю 401 особу. При цьому міністр виступає за обмеження прав українців на зброю.

Слід зазначити, з пістолета, отриманого від міністра Авакова, депутат із «Народного фронту» Сергій Пашинський 31 грудня 2016 року підстрелив випадкового перехожого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *