24.10.2021

На черзі Крим: в Україні розповіли, як покарати Росію за Донбас

Якщо Російська Федерація заблокує резолюцію щодо введення миротворців на Донбас, Україна може перейти до резервного формату – питання Будапештського меморандуму, що включає не тільки питання Донбасу, але і Криму.

Про це  в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ повідомив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Надзвичайний та Повноважний посол України у Хорватії, а також Боснії та Герцеговині (у 2010-2011-му – 2017 роках) Олександр Левченко.

“Ми маємо розуміти, що міжнародна спільнота наполягає на тому, що базою для мирного вирішення ситуації на Донбасі є мінський документ. Значить, це єдиний шанс у мирний спосіб повернути Донбас. Якщо Росія блокує єдиний шанс, то світова спільнота має розуміти, що Росія зробила це свідомо. Очевидно, що вона з самого початку вела нечесну гру”, – вважає Левченко.

За його словами, у такому випадку Росія матиме інший рівень ізоляції, що призведе до серйозних наслідків.

“По-перше, виникне питання чи потрібен такий постійний член Ради безпеки ООН. По-друге, не виключено, що після цього буде реакція світової спільноти, щоб призупинити право вето Росії в Раді безпеки, я вже не говорю про виключення цієї країни зі складу постійних членів Радбезу. Це набагато складніше, але в усіх є межа терпіння”, – розповів радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Левченко заявив, що в України має бути резервний формат.

“Якщо нормандський формат і процес мирного вирішення ситуації на Донбасі блокуються, в нас є новий шлях – це питання Будапештського меморандуму. І це включає не тільки питання Донбасу, а й Криму. Адже формат Будапештського меморандуму дозволяє нам говорити про пакетне вирішення ситуації. Росія має це розуміти: якщо вона завалює процес по Донбасу, тоді ми переходимо до пакетного вирішення ситуації, тобто і Крим, і Донбас. І все це – за нових учасників”, – вважає Левченко.

Повний текст інтерв’ю радника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олександра Левченка НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: Рішення, яке поверне Донбас Україні, вже готують – радник міністра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *