18.10.2021

Мін’юст витратить на захист рейдера Пашинського ще 55 мільйонів з бюджету

Міністерство юстиції затвердило виділення додаткових 2,2 млн доларів на закупівлю юридичних послуг британського офісу американської юридичної фірми Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan.

Відповідні документи оприлюднено на сайті публічних закупівель ПроЗорро.

Йдеться про юридичні послуги у справі за позовом власника захопленої Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ» Ігоря Бойка до держави Україна. Слід зазначити, що в 2018 році Мін’юст вже витратив на послуги Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan за цією ж справою 1,99 млн доларів.

Американський інвестор судиться з Україною у Міжнародному комерційному арбітражі щодо незаконного захоплення та експропріації його приватної власності вартістю 100 млн доларів. Фабрику Ігоря Бойка було захоплено в результаті розбійного нападу, здійсненого на початку 2016 року за вказівкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова спецназом Національної поліції та Нацгвардії.

Рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики було здійснено за особистим розпорядженням тодішнього президента Петра Порошенка. Розбійний напад та захоплення фабрики за наказом Порошенка організував народний депутат Сергій Пашинський. Незаконні дії щодо підприємства в державних реєстрах були здійснені за особистим розпорядженням міністра юстиції Павла Петренка.

Справа за позовом Бойка до України є заздалегідь програшною, адже адвокати найняті Мінюстом посилаються в своїх доводах на ті обставини, рішення по яким вже прийнято українськими судами. Так, рішеннями судів України визнано незаконним скасування державної реєстрації ТДВ «ЖЛ», зміну права власності на цілісний майновий комплекс підприємства та призначення нового директора фабрики.

Крім витрачених у 2018 році 1,99 млн доларів та виділених до кінця 2019 року 2,2 млн доларів, Мін’юст планує витратити на справу близько 2,4 млн доларів у 2020 році. При цьому існує серйозний конфлікт інтересів, адже державні кошти виділяє міністерство, яким керує один із виконавців рейдерського захоплення Павло Петренко.

Таким чином, Міністерство юстиції витратить понад 6 млн доларів на юридичні послуги у справі, яку, найімовірніше, Україна програє. Очевидно, що Павло Петренко, використовуючи владні повноваження, намагається приховати як власний злочин, так і злочин своїх спільників – Порошенка, Авакова і Пашинського.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *