24.01.2022

Гордон у Києві, Довгий на Кіровоградщині, Зубик на Черкащині скуповують голоси — КВУ

Комітет виборців України стурбований відвертими спробами деяких кандидатів задіяти місцевий адмінресурс та технологію прямого підкупу виборців. Громадянам все частіше пропонують грошову винагороду в обмін на згоду проголосувати за певного кандидата.

Набирає обертів підкуп виборців в м. Києві. Навіть в столиці України, кандидати намагаються застосувати методи, які порушують виборче законодавство. 

Іронія ситуації полягає в тому, що інформація про намагання організувати грошовий підкуп надходить також з округу, де розташований центральний офіс КВУ. Повідомлення про такі спроби фіксуються як спостерігачами, так і юристами «гарячої лінії» КВУ. Зокрема, громадяни повідомили про спробу організувати підкуп виборців у виборчому окрузі № 220. Згідно отриманої інформації, представники кандидата Д. Гордона (самовисуванця) пропонують людям похилого віку, що мешкають в районі Виноградаря, 300 грн за підтримку кандидата.

Читайте также: Тигипко ведёт назад в Раду виновников кровавых действий на Майдане

Нещодавно схожі випадки вже були зафіксовані в Черкаській та Кіровоградській областях. В ОВО № 195 (Черкаська область) екс-регіонал В. Зубик пропонував виборцям продати свій голос за 150-200 грн. А в ОВО № 102 (Кіровоградська область) виборцям пропонували 200 грн. за О. Довгого.

Натомість, на Волині (ОВО № 21) партія «Заступ» підкуповує виборців під виглядом оплати за послуги «агітаторів». Громадяни отримують по 500 грн. нібито за поширення партійної газети.

Читайте также: Остатки "регионалов" давят на патриотов — Мосийчук

КВУ нагадує політичним партіям та кандидатам про кримінальну відповідальність за прямий підкуп виборців. Окрім  того, згідно поправок до Кримінального кодексу України від 14 жовтня, відповідальність нестимуть і виборці, які продали свій голос. Їх будуть штрафувати на суму від 3100 до 5400 грн.

КВУ закликає громадян, які стали свідками спроб підкупу, повідомляти про це в органи внутрішніх справ, а також на «гарячу лінії» КВУ за тел. (044) 425-21-66, 425-23-01, 425-37-20, +38 067-100-48-12.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *