24.10.2021

«Батьківщину» продовжують перевіряти через 7 млн грн пожертв від «фантомів» – Гнап

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряє партію ВО «Батьківщина» у зв’язку з тим, що 300 осіб, які робили пожертви на діяльність політсили, виявилися бездомними.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив журналіст Дмитро Гнап, в бесіді з народним депутатом України від «Батьківщини» Сергієм Власенком.

«Яким чином фінансується передвиборна кампанія партії «Батьківщина»? Це ключове питання, адже хто платить, той і замовляє музику», – звернувся Гнап до Власенка.

Нардеп відповів, що «Батьківщина» використовує свої і «залучені кошти»: «Це абсолютно прозорий механізм, який відображається в партійних деклараціях. Ми кожен квартал здаємо такі декларації».За словами ж журналіста, він переглянув декларацію «Батьківщини» за 2017 рік та звіт руху «Чесно», де йшлося про благодійні внески на партійну діяльність і перевірку НАЗК з цього приводу. Власенко визнав, що перевірка дійсно була, але «закінчилася нічим», і за її результатами «ніяких санкцій» на політичну силу не накладали. У відповідь журналіст заявив, що, за його інформацією, перевірка ще триває.

«Причиною перевірки нібито стало те, що частина – близько 300 – людей, які робили пожертви, виявилися бездомними, їх неможливо знайти за їх домашніми адресами. На 7 мільйонів гривень були зроблені пожертви, які неможливо відстежити. Вони фактично були зроблені «фантомами». Тобто кошти були фактично «легалізовані», і НАЗК цим займалося», – підкреслив Гнап.

Відомо, що в березні 2017 року НАЗК провело позапланову перевірку партії «Батьківщина», в ході якої були виявлені невідповідності в фінансовому звіті політсили.

Нагадаємо, журналіст Дмитро Гнап і народний депутат Мустафа Найєм мають намір створити спільний політичний проект.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *