Журналістка «Схем» відмовилася від закритої зустрічі з Луценком і запросила його в ефір

Журналістку і головного редактора проекту «Схеми» Наталію Седлецьку запросили на закриту зустріч «без камер» з генеральним прокурором Юрієм Луценком для пояснень, навіщо потрібно зняти інформацію з її телефону за півтора року.

Про це Наталія Седлецька написала на своїй сторінці в Facebook.

«Вчора близько опівночі мені зателефонувала прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган. Повідомила, що генпрокурор запрошує мене сьогодні на закриту зустріч. Без камери. На 15:30. Мета – нібито щоб пояснити, навіщо ГПУ вдалось до такого кроку – зняти інформацію з мого телефону за півтора року. І що їх, мовляв, мої смс не цікавлять, а тільки пересування та місцезнаходження телефону (що, звичайно, найцінніше з усього переліку витребуваної у оператора інформації)», – зазначила журналістка.

За словами Седлецької, вона – проти «кулуарщини».

«Тому «Радіо Свобода» запрошує Юрія Луценка в цей же час, о 15:30 замість кулуарної зустрічі за зачиненими дверима дати відкритий коментар у прямому ефірі нашого ЗМІ. У справі, яка викликала такий резонанс, генпрокурор має знайти в собі сміливість публічно пояснити такий крок свого підлеглого і бути готовим відкрито відповісти на всі питання», – резюмувала вона.

Нагадаємо, раніше група депутатів підписали звернення до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням про невідкладний прийом через рішення суду про надання доступу ГПУ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.