Як підвищення облікової ставка НБУ до 16% вплине на простих людей

Хто виграє, хто програє? Програють суспільство і українські виробники. Тому, що кредити стануть дорожчими, собівартість української продукції зросте, програми розвитку скоротять. Це значить заморожування економічної активності та зарплат і зростання безробіття.

Але є й ті хто виграє. По-перше, фінансові спекулянти. Ставки по депсертифікатам НБУ підвищать, чим демотивують банки кредитувати реальну економіку і дадуть їм гарантований спекулятивний дохід з наших Вами кишень. Фактично банкам платитимуть, щоб вони не кредитували економіку!

По-друге, виграють закордонні виробники та імпортери іноземної продукції. Українські виробники через дорожчі кредити і вищу собівартість стануть менш конкурентними, а «святе місце пустим не буває» — приплив імпорту лише посилиться.

***
Керівництво НБУ або повні невігласи (у що я не вірю), або працюють не на Україну, а на МВФ та зовнішні й неукраїнські сили.

Ціни ростуть не через зайві кошти у людей в гаманцях — заощадження населення лише 0,5%, а третина доходів — соцдопомога!!!

Наша інфляція має немонетарну природу. Це не інфляція надмірного попиту, а інфляція імпортозалежності та адміністративного підвищення тарифів. Як можна лікувати таку інфляцію монетарними заходами як то підвищенням облікової ставки?!?

У хворого температура за 40, а його замість того щоб лікувати саджають у холодильник аби збити жар. Це ж абсурд!

«Політика дорогих грошей» — шлях до знищення промисловості, знекровлення економіки та втрати суверенітету!!!
ГНАТИ ПОГАНОЮ МІТЛОЮ ЗА ТАКУ «МОНЕТАРНУ ПОЛІТИКУ» керівництво НБУ на чолі з Гонтаревою та її послідовниками! Але перед тим – публічний звіт в парламенті!

Viktor HALASIUK