Убив десятки тисяч людей: в Україну йде надзвичайно агресивний і небезпечний вірус грипу

В Україну йде надзвичайно агресивний вірус грипу Сингапур А (H3N2), який у минулому році вже вбив 80 тисяч людей в Сполучених Штатах Америки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила провідний інфекціоніст України професор Ольга Голубовська.

“Полює” Singapore А (H3N2) на дітей та літніх людей старше 65 років. Вона також додала, що зазвичай клініцисти бояться штаму вірусу А (H1N1), оскільки він викликає найбільшу смертність від нього гинуть навіть молоді. Але в минулому році агресію показав – А (H3N2).

Зараз в Європі в 70% випадках циркулює вірус грипу А (H1N1).

Штам грипу Гонконг легко підхопити при побутовому контакті: передається через рушник, посуд, особисті засоби гігієни. Будьте уважні і обережні в період епідемій.

Симптоми H3N2:

Перший симптом – озноб. Людину морозить навіть в теплому одязі при кімнатній температурі. Закутуючись, ви сприяєте появі лихоманки. Температура може підскочити до 40 градусів.

Наступні симптоми грипу – біль, слабкість. У хворого розколюється голова, дратує денне  і штучне світло.

З’являється сухий і виснажливий кашель.

Пропадає апетит.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що всього в Україну «зайдуть» три штами: «Колорадо», «Мічиган» і «Сінгапур».

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розкритикувала українців, які мають хірургічні маски з надією не підхопити грип або застуду. Звичайні медичні маски не є засобом індивідуального захисту. Можете не брати з собою маску на вулицю, вона не рятує від грипу та ГРВІ. Ці маски створені для інших цілей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.