Siemens планує виробляти газові турбіни спільно з Газпромом у Росії

Німецький концерн «Siemens» розглядає можливість викупу у підсанкційної російської компанії «Силовые машины» 35% частки у їхнього спільного підприємства «Сименс технологии газовых турбин (СТГТ)» і наступного їхнього перепродажу для «Газпрому».

Про це пише Лига.Бизнес.

За результатами угоди «Siemens», якому зараз належить 65% в СТГТ, може перепродати 50% його акцій «Газпром Энергохолдинг (ГЭХ)».

Про можливий вихід із СТГТ одного з партнерів йшлось у січні 2018 року після введення санкцій США, зазначає видання.

Санкції застосували через скандал із поставкою турбін Siemens для будівництва електростанцій в анексованому Росією Криму.

Нині партнерство з підсанкційною компанією німцям незручне.

«Газпром» спільно з «Siemens» хочуть локалізувати виробництво газових турбін у Росії, щоб використовувати їх за програмою модернізації ТЕС РФ.

При цьому Росія планує установити жорсткі вимоги з локалізації, зокрема передачу іноземними машинобудівельниками прав на інтелектуальну власність і низки технологій.

СТГТ виробляє газові турбіни великої потужності SGT-2000E за німецькою ліцензією. У Росії власної такої технології немає.

Видання зауважує, що «Siemens» звинувачує дві російські компанії у тому, що ті незаконно перемістили в анексований Крим чотири турбіни, доставлені для будівництва електростанцій у Тамані.

Згідно з санкціями, німецька компанія забороняла використовувати турбіни для виробництва електроенергії у Криму, бо ЄС не визнає російський статус Криму. Німецький концерн вимагає повернути турбіни і визнати угоду щодо їхнього продажу недійсною.