Росія змінила тактику затримання суден у Азовському морі

Російська Федерація в Азовському морі змінила тактику і тепер затримує іноземні судна під час проходження Керченської протоки. Про це повідомило Укрінформ з посиланням на помічника голови Державної прикордонної служби Олега Слободяна.

«Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі… затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді складає до 3-х діб», – розповів Слободян.

За словами представника ДПСУ, через такі дії Україна втрачає свою економічну привабливість.

Слободян зазначив, що Росія порушує міжнародні договори, згідно з яким, Азовським морем вільно можуть користуватися як Україна, так і Росія.

При цьому, керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк вважає, що російська сторона створює проблеми в Азовському морі, щоб тиснути на Україну а питанні відновлення водопостачання в Крим.

Також відомо, що через затримки іноземні судна рідше заходять до портів Маріуполя та Бердянська, що створює проблеми для економіки цих міст.

Данилюк додав, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

Як повідомлялося, через дії Росії Україна втратила контроль над Азовським морем. Президент Петро Порошенко навіть заявив, що РФ може завдати удару по Маріупольському морському порту.