Приміській маршрутці заборонили їздити центром Луцька

Луцька міськрада скасувала дозвіл проїзду автобусів приміського маршруту №251 «Підгайці-Забороль» по вулиці Богдана Хмельницького, Парковій та проспекту Волі.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної роботи мерії.

За словами депутата міськради Ігоря Поліщука, на жаль, Волинська облдержадміністрація, як організатор перевезень на приміських маршрутах, не погоджує з Луцькою міською радою їх рух вулицями міста. Він наголосив, що це вони повинні робити згідно з законом.

Поліщук наголосив, що приміські маршрутки сприяють перевантаженню транспортної мережі, також вони впливають на екологію, адже там до автобусів нема вимог щодо класу екологічності. Також вони створюють перепони нормальній роботі міських перевізників, адже забирають пасажирів.

Він додав, що нині пропонується заборонити рух центром Луцька маршруту № 251. На засіданні виконавчого комітету 5 грудня планують розглянути питання про зміни у рух приміського автобуса, що їздить до села Боратин. За його словами, дозвіл на рух вулицями Луцька автобусів за цими маршрутами давали міська рада та виконавчий комітет.

Депутат Микола Федік зауважив, що необхідно розробити одну позицію для всіх приміських перевізників, аби вони не їздили центральними вулицями.

Начальник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов зауважив, що поступово напрацьовують шляхи вирішення питання обмеження руху вулицями Луцька приміських маршруток. За його словами, це необхідно для нормального впровадження системи автоматизованої оплати проїзду.

Депутат Олександр Кравченко підтримав це питання, однак запропонував, аби воно вступило у дію з 1 січня 2019 року, щоб люди та перевізник змогли підготуватися до таких змін.

У свою чергу, депутат Віктор Ящук запропонував поки що не вносити змін у маршрут № 251. За його словами, це поки єдиний маршрут, який забезпечує можливість нормального доїзду на вулицю Дубнівську. Він запропонував відкрити міський маршрут, який би їздив до кільця на вулиці Дубнівській, а тоді вносити зміни у рух маршруту № 251.

Зрештою, депутати міської ради підтримали проект рішення, і з 1 січня 2019 року автобуси приміського маршруту №251 «Підгайці-Забороль» не їздитимуть вулицями Богдана Хмельницького, Парковою та проспектом Волі.