Новинський: Верховна Рада показала можливість стати консолідованим центром протидії диктатурі

«Вчорашнє голосування у Верховній Раді з питання введення воєнного стану показало повну поразку Петра Порошенка. Йому не вдалося здійснити свій початковий задум і встановити диктатуру в країні, обмежити дію Конституції і скасувати або перенести президентські вибори. У тому вигляді, в якому рішення було проголосоване, сама по собі ідея військового положення стає нонсенсом і насмішкою над «стратегічним генієм» людей з найближчого оточення Президента», про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише глава фракції Опозиційний блок Вадим Новинський.

За словами політика, замість 60 днів воєнного стану на території всієї країни (що призвело б до автоматичного перенесення на невизначений час президентських виборів) Рада затвердила військове положення в стилі «софт» – 30 днів на території 10 областей з чітким приписом провести президентські вибори саме 31 березня. «Президентська команда настільки була впевнена у тому, той її варіант буде безмовно прийнятий народними депутатами, що ще до голосування віддали початковий текст Указу Президента друк – і сьогодні країна могла з подивом бачити, як «Урядовий кур’єр» вийшов з опублікованими без правок і змін документом. Петро Порошенко отримав найбільшу політичну поразку», зазначає Новинський.

Він також констатує, що спроба Порошенка змінити ситуацію в країні «під себе» провалилася. А Верховна Рада показала можливість стати консолідованим центром протидії диктатурі. Новинський висловив подяку фракції «Опозиційного блоку», які рішуче проголосували проти військового положення і зазначив, що в парламенті ряд фракцій злагоджено відреагували на виклик з боку президентської команди і спільними зусиллями відвели загрозу.

Тим не менш, на думку політика, необхідно бути пильними. «Військове положення введено в половині країни. В основному це ті області, в яких сильні позиції Української Православної Церкви. Якщо влада отримає хоч якийсь обнадійливий сигнал з боку Стамбула щодо Томосу, ніщо не може зупинити поплічників режиму в їх бажанні захопити храми і радикальним чином перекроїти конфесійну карту – військове положення дає їм таку можливість, не дивлячись на запевнення Петра Порошенка в тому, що громадянські права не будуть порушені, а держава не буде втручатися у справи Церкви. Саме тому ми будемо здійснювати постійний контроль за дотриманням прав і свобод громадян на території десяти областей, в яких введено воєнний стан, а також будемо оперативно інформувати міжнародні організації та дипломатичні представництва про факти виявлених порушень».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.