НАБУ оголосило підозру Омеляну, міністр звинувачення відкидає

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру в незаконному збагаченні й декларуванні недостовірної інформації міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Так, 13 вересня під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили міністру про підозру за ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, Омелян, який із 2000 року перебуває на державній службі, у період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року, отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як його витрати склали лише в період із 2008 року по 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн гривень.

Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи.

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. доларів та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 гривень, заявляють в НАБУ.

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн гривень, у 2016 – понад 8,024 млн гривень.

«У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні», – наголошують в  Нацбюро.

Повідомляється, що не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Крім цього, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році, заявляють в НАБУ.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

У свою чергу сам Омелян відкидає всі звинувачення.

«Співробітники НАБУ вручили мені підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року. Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком», – написав він у своєму Facebook.

Він також додав, що «впродовж півтора року перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів».

«Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію. Переконалися, що неможливо знайти те, чого немає. Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою – оголосити підозру першому міністру. Оголосили!.. Вітаю, вибори почалися…», – підкреслив Омелян.

Нагадаємо, раніше Володимир Омелян заявляв, що чекає завершення розслідування НАБУ стосовно можливого декларування ним недостовірної інформації, та після його завершення виступить з публічною позицією.