Луценко про вибухи боєприпасів біля Ічні: наразі основною версією слідства є диверсія

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що після того як були опитані військовослужбовці, версія про службову недбалість стосовно подій на військовому арсеналі поблизу Ічні Чернігівської області відпала.

Про це він розповів журналістам після брифінгу у середу, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, наразі основною версією слідства є диверсія.

«Це очевидно, ми знаходимося у стані війни і знищення військових баз є однією із цілей ворога», – наголосив Луценко.

На запитання, чи не зайде розслідування у глухий кут, як це вже було із подібними  випадками у Харківській і Вінницькій областях, де також головною версією слідства була диверсія, Луценко відповів, що розслідування подібних злочинів є достатньо важким.

«Наприклад, на території Калинівки досі не закінчено розмінування. Для завершення слідства закон вимагає від нас точного обліку майна, яке було втрачено, знищено. Тому тільки по цьому маленькому епізоду ви можете зрозуміти, чому так довго затягуються експертизи, які мають встановити суму збитків», – пояснив він.

Глава ГПУ також розповів про підтвердження версії слідства щодо диверсії з вибухами боєприпасів у Харківській і Вінницькій областях.

«У Харківській області ми демонстрували журналістам і дипломатичному корпусу літальний апарат, який прийшов з території Російської Федерації. І за версією слідства, яка підтверджується доказами, скинув спеціальні запалюючі пристрої на територію військової бази. У Вінницькій області були знайдені сліди диверсійної групи, у тому числі сліди, які ведуть з лісу на територію погано охороняємої бази. І сліди поверталися назад», – заявив Луценко.

Що саме підтвердило версію щодо диверсії біля Ічні, генпрокурор не уточнив.

Як повідомлялося ранішекерівник складу Міністерства оборони в Ічні Чернігівської області був звільнений в запас після антидиверсійної перевірки незадовго до вибухів на складах з боєприпасами.