Луценко пообіцяв Пашинському «всебічне й неупереджене» розслідування щодо мінометів «Молот»

Глава парламентського комітету з нацбезпеки і оборони народний депутат від «Народного фронту» Сергій Пашинський під час засідання, на якому розглядалися причини загибелі військовослужбовців під час вибуху міномета «Молот», категорично заборонив роздавати присутнім депутатам офіційний лист з відповіддю Генеральної прокуратури України, що стосується цієї теми, повідомляє кореспондент інтернет-видання UA1.

У згаданому документі, який є у розпорядженні UA1, глава ГПУ Юрій Луценко звертає увагу на те, що комітет взагалі не має права запрошувати генпрокурора і заслуховувати хід розслідування.

Луценко вважає це втручанням у діяльність прокуратури.

«З глибокою повагою до Вас особисто рекомендую уважно ознайомитися з положенням Закону України «Про комітети Верховної Ради», – зазначено в листі, адресованому Пашинському.

Також генпрокурор пообіцяв поінформувати суспільство про результати розслідування, яке ГПУ веде щодо особливостей виробництва мінометів «Молот».

«Зокрема, щодо обставин виробництва мінометів, то запевняю Вас, що вони будуть ретельно досліджені в ході досудового розслідування. Розслідування проводиться всебічно, повно і неупереджено», – написав Луценко.


Нагадаємо, вибух міномета «Молот» під час військових навчань на Рівненському полігоні 6 липня 2018 року забрав життя трьох військовослужбовців, ще дев’ять отримали поранення.

Ідейним натхненником виробництва мінометів цього типу в держконцерні «Укроборонпром» називають Сергія Пашинського.

Раніше Юрій Луценко заявляв, що готує подання про зняття депутатської недоторканності з «депутата, причетного до знищення частини оборонної промисловості нашої країни».