Команда Зеленського озвучила свої вимоги до антикорупційних органів

У команді новообраного президента Володимира Зеленського очікують ефективної роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) після запуску Вищого антикорупційного суду.

Про це за результатами зустрічі з представниками ЄС у Брюсселі повідомив радник Зеленського і головний експерт з правоохоронної та антикорупційної політики в штабі Володимира Зеленського Руслан Рябошапка, передає УНІАН.

«Що стосується антикорупційної інфраструктури – Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро, то наша позиція така, що ці органи повинні зараз запрацювати ефективно і найближчим часом дати результат», – розповів радник Зеленського.

За його словами, після запуску Вищого антикорупційного суду буде знято останню перепону у роботі НАБУ і САП. Рябошапка зазначив, що вже найближчим часом у Вищому антикорупційному суді повинні з’явитися кримінальні справи щодо вищих посадових осіб, топ-політиків. До кінця року суд має вже розглянути перші такі справи, що є одним із зобов’язань України перед міжнародними партнерами.

«Якщо такого результату не буде і ефективної співпраці не буде, то треба буде, щоб керівники цих антикорупційних органів давали відповідь всьому суспільству, тим людям, зокрема 73%, які підтримали нового президента, чому немає результатів від роботи прокуратури і НАБУ», – підкреслив Рябошапка.

Нагадаємо, Рябошапка назвав відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення першочерговою ініціативою команди Зеленського.