Климпуш-Цинцадзе: Росія намагається анексувати Азовське море

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що атакою на українські кораблі в Керченській протоці, Росія намагається анексувати Азовське море.

Про це вона заявила на конференціі «Консолідація суспільства в умовах загострення російської агресії», передає РБК-Україна.

«Ми розуміємо, що РФ розуміє тільки право сили. Ми знаємо, що ситуація в Азовському морі накалялася довгий час. Ми бачимо, як Росія намагається нас представити провокаторами. Але то був спрямований акт агресії РФ. Росія намагається в такий спосіб анексувати Азовське море», – сказала вона.

За її словами, мета Росії – ослабити українську єдність і спроможність захищати країну.

«Ми маємо розуміти, що це той час, коли ми максимально маємо бути консолідовані. Ми маємо консолідувати всі наші ресурси. Росія і далі буде тестувати нашу національну гідність. Це є тест також і для міжнародної спільноти. Очікую ,що реакція міжнародноі спільноти надалі буде жорсткішою», – відзначила вона.

«РФ хоче повернути нас у лоно «русского міра». Сьогоднішня ситуація є більш небезпечною ніж в 2014 році», – додала вона.

Відзначимо, Міністерство закордонних справ України у середу, 27 листопада, направило МЗС Російської Федерації чергову ноту протесту у зв'язку з арештами Росією українських моряків.

Також додамо, що «суд» у Криму арештувував усіх захоплених Росієюукраїнських моряків. Заарештовані всі 24 моряки ВМС України.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер закликає Європу ввести додаткові санкції проти Російської Федераціїчерез ситуацію в Україні.