Екстрадиція Саакашвілі стане політичним самогубством Порошенка – нардеп

Видавши Грузії екс-главу Одеської облдержадміністрації, лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі, президент Петро Порошенко скоїть політичне самогубство.

Таку думку в ефірі одного із телеканалів висловив народний депутат, заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Віктор Чумак.

За його словами, Саакашвілі має всі міжнародні законодавчі підстави вільно в’їхати в Україну. Нардеп нагадав, що політик наразі вільно їздить з українським паспортом країнами Євросоюзу й там ніхто не ставить під сумнів його право на пересування через кордони.

Також Чумак зазначив, що запит про екстрадицію прокуратура Грузії робили майже у всі країни, однак там відповідали, що це є політичним переслідуванням. До того ж, зауважує нардеп, і Генпрокуратура України вже двічі відмовляла Грузії, оскільки теж вбачала в цьому  політичне переслідування.

Чумак сумнівається, що влада зважиться на такий крок й екстрадує Саакашвілі, адже це поставить хрест на гарних відносинах із політиками, які є опорою України в підтриманні антиросійської коаліції.

«Я не думаю, що присутність Михайла Саакашвілі є важливішою для Порошенка, ніж гарні відносини з половиною світу та політиками, які підтримають його у важкій боротьбі з Путіним. Тому тут має спрацювати логіка і здоровий глузд, а не особисті амбіції Порошенка», – вважає нардеп.

Раніше повідомлялося, що прикордонники будуть посилено патрулювати кордон у день приїзду Михайла Саакашвілі до України, який очікується 10 вересня.