Двох екс-чиновників «Київводфонду» викрили у привласненні 16 об’єктів нерухомості

Прокуратура і поліція підозрюють двох екс-чиновників спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» у привласненні 16 об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Про це сказано в повідомленні прес-служби прокуратури Києва на сторінці в Facebook.

Зазначається, що підозрювані шляхом підроблення документів заволоділи правом власності на 16 об’єктів нерухомості, завдавши мільйонні збитки державі і столичній громаді.

До складу злочинного угруповання входили колишній заступник генерального директора СВКП «Київводфонд», екс-начальник юридичного відділу вказаного підприємства, троє громадян України та громадянин Росії.

Так, один з підозрюваних, використовуючи бланки договорів, печатки товарних бірж і підроблені печатки комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації», підробляв правовстановлюючі документи на об’єкти нерухомості, змінюючи їх власників на підставних осіб – мешканців окупованих районів Луганської області, які за грошову винагороду виступали стороною продавця в фіктивних правочинах із вказаними об’єктами.

Таким чином, в період з 2014 по 2015 роки підозрювані заволоділи 14 нежитловими приміщеннями, які перебували на балансі СВКП «Київводфонд» і які розташовані переважно в центральних районах столиці та біля станцій метрополітену, а також двома будівлями на вул. Коперника і на вул. Січових Стрільців.

Загальний розмір збитків, завданих державі та територіальній громаді діями цієї злочинної групи, складає понад 10 млн грн.

За результатами досудового розслідування п’ятьом особам, у тому числі, колишнім київським чиновникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч 4 ст. 190 та ч. 3 ст. 209 КК України. Санкція статей передбачає до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

На даний час вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів. Ще одному фігуранту, який перебуває в розшуку, підозру оголошено заочно.

На незаконно відчужене державне та комунальне майно накладено арешт.

Нагадаємо, раніше головне управління Національної поліції у м. Києві повідомило про підозру в розтраті 597 млн гривень групі посадових осіб банку «Національний кредит».