Аваков тисне на суддів задля ухвалення потрібних йому рішень – нардеп

Українські суди в справах за позовами, де фігурує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, виносять рішення на користь очільника МВС, інакше ризикують залишитися без охорони.

Про це народний депутат Сергій Лещенко написав у своєму блозі на Українській правді.

Так, за словами нардепа, впродовж останнього року Аваков виграв одразу три цивільні справи: за позовом проти нього, до очільника ВО "Свобода" Олега Тягнибока, а також за позовом самого лідера "свободівців" проти глави МВС.

Усі справи вирішено на користь Авакова. Найцікавішим є те, зауважив Лещенко, що у розгляді цих справ (у різних інстанціях) брала участь суддя Наталія Антоненко, яка нині є суддею новоствореного Верховного Суду, а до цього суддею Апеляційного суду Києва.

Лещенко зазначає, що справа за позовом Авакова до нього та німецької телерадіокомпанії Deutsche Welle щодо прослуховування телефону нардепа тривала понад рік.

Суддю Зарицьку, яка взялася за цю справу, під час її розгляду почав "кошмарити" департамент захисту економіки Нацполіції, а потім на неї навіть склали протокол про корупційне правопорушення (за неповідомлення про істотні зміни майнового характеру). Зрештою суддя ухвалила рішення в інтересах Авакова, після чого одразу звільнилася.

Нардеп нагадує, що не так давно, ще до побиття підлеглими глави МВС протестувальників під Верховною Радою, Аваков відзначився ще одним негідним вчинком.

"Він фактично поставив "ультиматум" судовій гілці влади: будете приймати рішення, які не подобаються МВС – суди залишаться без охорони. Які рішення законні – вирішуватиме сам Аваков!", – зазначив Лещенко.

Як відомо, з приводу ліквідації наметового містечка під Верховною Радою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дозволив собі іронічно пожартувати. Правозахисники ж угледіли в діях силовиків грубе порушення прав людини. Також вони наголосили на неприпустимості цинічних висловлювань на кшталт заявленого Аваковим.